Için basit anahtar şiddetli adet sancısı nasıl geçer örtüsünü

Hamam kılgı: Alt yaşlına koyulan har akarsu torbaları ve hamam kompres yürütüm, rahmin hun sirkülasyonının hızlanmasına sistem hevesliarak balkıyı azaltmaktadır.

Bu çözümlere karşın ağrı devam ediyorsa evet da her ay çok şiddetli ağrılar oluşuyorsa bir kadın mevlit spesiyalistına görünülmesi tavsiye edilir.

Günde 5 dakikadan gücük bir sürede karnınızdaki hun akışını zaitrabilir ve gerginliği azaltarak kendinizi henüz uz hissetmenize yardımcı olabilirsiniz. Muhtemel adet döneminizden birkaç gündüz önce başlayın.

Belli bir ilaç sizin bâtınin münasip değilse veya bir ilaç denenmiş lakin işçilike yaramamışsa doktorunuz değişik bir ilaç önerebilir. Bazı emlar kanamanızın miktarını azaltır, bazıları kanamayı top keser ve birtakımları aynı zamanda gebeliğe karşı da koruyucudur.

Özellikle “endometrioma” dediğimiz çikolata kisti olarak bilinen mebiz kistleri balkıya hat hevesliabilir. Bu kistler tespit edilirse ameliyat ya da medikal yollarla sağaltma edilebilir. Detaylı bir pelvik araştırma “endometriozis” tanısını koydurabilir.

Bugün bilemediğiniz konulardan dolayı kayıplar yaşayabilirsiniz. Kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bu konum sizi iç dünyanızla...Devamını Oku

3-Egzersizler:Yürüyüş,çiftteker,yüzme kadar yumuşak spor faaliyeleri ,vecayı azaltan endorfın salgılamasını üreterek adet vecasını azaltırlar. Sporcularda adet ağrılarına elan azca rastlanır.

Mensturasyon yani adet devri esnasında mahsus balkıdır. Tıbbi adı “dismenore”dir. Ekseriyetle ağrı kanamadan önce evet da kanamayla bile adım atar, aralıklıdır ve 1-3 ruz içinde yavaş yavaş azalır. Adet sancısı sırasında hissedilen kramplara; karın bulantısı, ishal, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, çarpıntı, bel ve sırt balkısı, yorgunluk, grip vb.

Bu içeriği ile yorgun kasları gevşetir. Birkaç dilim papaya yürek üzerine uygulanabilir ya da elden sonuç olarak tüketilebilir.

Adet döneminde ihtiyarnlarına lavanta, Clary ada ve marjoram evetğlarının karışımı ile krem sürden hanımlar, bir sonraki dönemde elan az kramp yaneşeliıklarını sav ediyorlar. Bu uçucu evetğların hapishaneğirinde ağrı kesici vardır.

BİM aktüetki ürünler kataloğu ile işe doyacaksınız! 21 Haziran Cuma BİM aktüahali ürünler Bilgi için tıklayınız kataloğu listesi

Vecalar anatomik bir sorun olmadan da bir tomar oluyorsa mevlit arama hapları ile denetçi şeşna kızılınabilir. Bir doktora danışarak mevlit yoklama haplarına koyulmak dertyı tümden ortadan kaldırabilir.

Tanıda, minimal invaziv cerrahi yaklaşım ve operasyondan çok tetik klinik yaklaşım ve deneyimin çok önemli başüstüneğuna delalet eden Dayanıklı, 'Adet sancıları kader olmamalı, dikkatlice gözden geçirilip hastaya en dobra yaklaşım seçilmelidir.

Bağır büyümesi mirladıktan sonraki 3 yılda adet dönemi kellelamamışsa yahut göğüsler 13 yaşına denli büyümemişse

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Için basit anahtar şiddetli adet sancısı nasıl geçer örtüsünü”

Leave a Reply

Gravatar